Бухорода саноат ярмаркаси ўтказилди
Ярмаркада республикамиздаги вазирликларнинг, Ипакчилик ва Жун саноатини ривожлантириш қўмитаси, “Ўзбекнефтгаз”, “Ўзтрансгаз”, “Олмалиқ кон металлургия комбинати”, “Навоий кон металлургия комбинати”, “Ўзкимёсаноат” , “Ўзтўқимачиликсаноат”, “Ўзсаноатқурилишматериаллари”,  “Ўзчармсаноат”, “Ўзэлтехсаноат”,   “Ҳунарманд”, “Яйлов хўжалигини ривожлантириш” уюшмалари, Фармацевтика тармоғини ривожлантириш агентлигининг ҳамда бир қатор хорижий кампанияларнинг корхоналари қатнашдилар.
“Бухоро Агрокластер” МЧЖ тизимидаги корхоналар ҳам ушбу ярмаркадаги экспозицияларида ўзлари ишлаб чиқараётган маҳсулотларини намойиш қилдилар.
Ярмарка давомида иштокчилар республикада саноат кооперациясини янада ривожлантириш, хусусан, 2023-2024 йилларда маҳсулот харид қилиш ва етказиб беришга доир ўзаро тенг манфаатли шартномалар тузишга эришдилар,  шунингдек, илгари импорт қилинган бутловчи эҳтиёт қисмлар ва маҳсулотларни ўзлаштиришда ва техник ҳамкорлик қилиш юзасидан меморандумлар имзоладилар ҳамда саноатни ва ишлаб чиқаришни янада ривожлантириш масалалари бўйича турли мавзуларда семинарлар ва учрашувлар ўтказдилар.

Промышленная ярмарка в Бухаре
На ярмарке приняли участие  предприятия министерств нашей республики, комитета по развитию шелковой и шерстяной промышленности, крупных акционерных обществ, таких как "Узбекнефтегаз", "Узтрансгаз", "Алмалыкский горно-металлургический комбинат", "Навоийский горно-металлургический комбинат", "Узхимпром", республиканского обединения "Ремесленник", ассоциаций "Узтекстильпром", "Узпромстройматериалы", "Узкожпром", "Узлтехпром", "Развитие пастбищных хозяйств",  агентства по развитию фармацевтической сети,  а также  ряда зарубежных партнёрских кампаний.
На этой ярмарке с демонстрацией  образцов производимых  продукций приняли участие и предприятия входящие в систему ООО "Бухарский Агрокластер".
В ходе ярмарки участники достигли взаимовыгодных договоренностей о дальнейшем развитии промышленной кооперации в республике, в частности, о закупках и поставках продукции в 2023-2024 годах, подписали меморандумы о развитии и техническом сотрудничестве ранее импортированных комплектующих и продукции, а также провели семинары и встречи на различные темы по вопросам дальнейшее развитие промышленности и производства.